A pandémia hatása a magyar információs társadalomra 1.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézete 2019 októberében átfogó kutatással vizsgálta, mennyire bíznak a magyar emberek az információs társadalom szereplőiben és szolgáltatásaikban, mennyire tudatosan vesznek részt az online világban, illetve milyen kockázatokat látnak az új technológiák terjedésében. A kutatást 2021 novemberében megismételtük, hogy képet kapjunk arról, milyen változásokat eredményezett a koronavírusjárvány első három hulláma. A telefonos adatfelvétellel zajló mindkét kutatás reprezentatív a magyar lakosságra kor, nem, iskolai végzettség és településtípus szerint. Első részjelentésünkben a társadalmi nyilvánosság működésével kapcsolatos legfontosabb változásokat emeljük ki. Ezt követően külön részjelentésben mutatunk majd rá a használati szokások terén azonosítható elmozdulásokra is.

A jelentés letölthető innen: A pandémia hatása a magyar információs társadalomra 1.