Human-Centric Digitalization and Future of Work - nemzetközi konferencia

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2024. április 26-án Human-Centric Digitalization and Future of Work címmel hibrid formátumú nemzetközi konferenciát szervez.

A digitalizáció, a mesterséges intelligencia (AI) és az algoritmikus menedzsment (AM) a 21. század kulcsfontosságú és egyre inkább átható technológiái. Jelentős hatással lesznek az emberek élet- és munkamódjára. Az AI/AM felveti az átláthatóság, az elszámoltathatóság és a méltányosság kérdéseit. Az "emberi ellenőrzés" elve arra utal, amikor az automatizált döntéseket - bizonyos feltételek mellett - emberi felülvizsgálat alá kell vetni. A konferencia előadásai két nagy témát ölelnek fel. Először is, az előadók az "emberi ellenőrzés" megközelítését különböző - jogi, szervezeti - tapasztalatokon keresztül kívánják bemutatni. Másodszor, a digitalizáció révén új munkahelyek jönnek létre (pl. platformmunka), de egyre több ember találja magát kiszolgáltatott, gyakran nem szabványos foglalkoztatási formákban. A technológia nem biztos, hogy jelentős negatív hatással van az emberek számára elérhető munkahelyek mennyiségére. A digitalizáció azonban a gazdasági érték újraelosztását vonja maga után a technológia által helyettesíthető készségekkel rendelkezőkről a technológia által kiegészíthető készségekkel rendelkezőkre.

A konferencia hibrid formában, angol nyelven, tolmácsolás nélkül kerül megrendezésre.
Részvétel csak 2024. április 25. előtti regisztrációval lehetséges.
A közvetítés linkjét a regisztrálóknak az eseményt megelőző napon küldjük el.

Időpont: 2024. április 26. 8:45-17:00
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, John Lukács Társalgó, Budapest 1083, Ludovika tér 1.
Regiszráció: https://ludevent.uni-nke.hu/event/3813

Program:

8:45 –  9:00 Welcome: Dr. Bernát Török, Director (Institute of the Information Society – University of Public Service (UPS), Budapest, Hungary)

I – Responsible Artificial Intelligence: Selected Experiences
Chair: László Kónya, Managing Director, AmCham Board-member-at-large, Deutsche Telekom IT Solutions
9:00 – 9:25 Tamás Fézer (University of Debrecen, Debrecen, Hungary) “Upside Down: Liability, Risk Allocation and Artificial Intelligence”
9:25 – 9:50 Sina Ardabili (University of Mohaghegh Ardabili Ardabil, Iran), Amir Mosavi (Óbuda University, Hungary), Csaba Makó (Ludovika University of Public Service), Miklós Illéssy (HUN-REN Centre for Social Sciences, Hungary) “Job Quality, Digitalization and Innovation, (Application and Advanced Machine Learning Analysis)”
9:50 – 11:15 Zsolt Ződi (Institue of Information Society, Ludovika University of Public Service, Budapest, Hungary) “The Variety of Platform Work Experience and Its Legal Theory Foundation”
11:15 – 11:40 Lovleen Chadha (Indian Institute of Technology Madras, India – BS in Data Science and Applications, 2022-2026) „Large Language Models – “Goodness – of – Fit” for Business Tasks”
11:40 – 12:00  Q & A and Summary of the Chair

12:10 – 12:25    Coffee Break

II. New Models of Work with Special Focus on the Legal Regulation: Platform Labour and Hybrid Work