Fundamental rights in the age of AI – konferencia

Július 1-jén Magyarország vette át az EU Tanácsának soros elnökségét. A magyar elnökség egyik prioritása a digitális politika területén elfogadott jogalkotási aktusok, köztük a mesterséges intelligenciáról szóló jogszabály gyakorlati alkalmazásának vizsgálata és előmozdítása.

Az elnökség lebonyolításában Magyarország Európai Unió Melletti Állandó Képviseletének egyik szakmai partnere a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, amely a digitalizáció körébe tartozó rendezvények lebonyolítását segíti. Az elnökség és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézete által közösen szervezett Fundamental rights in the age of AI – fundamental rights impact assessment in the Artificial Intelligence Act and beyond  című rendezvény célja, hogy feltárja a mesterséges intelligencia alapjogokra gyakorolt hatásait, valamint megvizsgálja a magas kockázatú mesterséges intelligencia alapjogi hatásvizsgálatának módszertanát. Azzal, hogy közös fórumot teremtünk a döntéshozók, a szabályozó hatóságok és az iparág kulcsszereplői számára, célunk az, hogy áthidaljuk az esetleges szabályozási hiányosságokat és ösztönözzünk a párbeszédet, utat mutatva az EU-nak és tagállamainak.

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Időpont: 2024. szept. 26. 9:0016:30
Helyszín: Nemzeti Közszolgálat Egyetem, Ludovika Főépület, Széchenyi Díszterem, (1. emelet 100.)
Regisztráció: https://ludevent.uni-nke.hu/event/4192/

Program:

8:30 – 9:30  Registration and welcome coffee
9:30 – 9:40 Welcome speech I. – Bernát Török, Director of the Institute of the Information Society
9:40 – 9:50 Welcome speech II. – Attila Péterfalvi, President, Hungarian National Authority for Data Protection and Freedom of Information
9:50 – 10:15 Keynote speech – Kilian Gross, Head of Unit, DG CNECT, European Commission
10:15 – 10:35 Keynote speech – David Reichel, Project manager, European Union Agency for Fundamental Rights
10:35 – 11:40 Panel discussion on AI and fundamental rights
- Zoltán Turbék, Deputy Permanent Representative, Permanent Mission of Hungary to the UN
- Nikolett Aszódi, Policy & Advocacy Manager, AlgorithmWatch
- Angeliki Dedopoulou, EU Policy Manager for AI and Fintech, Meta
- Julien Chasserieau, Associate Director for AI & Data Policy, DigitalEurope